Informace pro turisky

Cestovní doklady a víza

Pokud cestujete na Kubu, rozhodně si zkontrolujte svůj cestovní pas. Ten musí být platný po celou dobu plánovaného pobytu v zemi. Přestože Česká republika a Kuba nemají mezi sebou nejlepší diplomatické vztahy, pro české občany zde není žádné omezení. Při příletu je nezbytné vyplnit vstupní formulář a zajít na ambasádu, kde Vám vystaví turistickou kartu, jakousi obdobu víza. Pokud cestujete s cestovní kanceláří, bude je mít pro Vás jit připravena. Při odletu se hradí letištní taxa ve výši 25 CUC.

Ubytování

Hotely na Kubě jsou v porovnání s našimi poměrně drahé a často i nadhodnocené. Hvězdičky se zde udělují dle zavedených celosvětových standardů, ale ne vždy je tento údaj zcela odpovídající. O něco levnější variantou než ubytování v hotelu je bydlení v apartmánech, ceny se pohybují od 48USD za nejobyčejnější z nich, u apartmánů či hotelů se čtyřmi a více hvězdami je tato cena až čtyřikrát vyšší. Cena je pochopitelně ovlivněna i ročním obdobím. Stravovaná je zde téměř bez výjimky All Inclusive.

Cestování

Nejbezpečnějším cestovním prostředkem je bezpochyby letadlo či automobil, na jehož zapůjčení je však potřeba složit zálohu 200 USD. Pokud na Kubě trávíme kratší dobu, je výhodné jezdit i místními taxíky, jeden kilometr vychází asi na 1 USD. Všechna velká města na Kubě jsou spojena železnicí, proto je vlak další výbornou variantou, jak se rychle přepravit i do vzdálenějších míst. Vede už od výhodního Guantanáma na západ, přes Havanu a Pinar Del Río. Existují čtyři stupně vlaků – od nejobyčejnějších, jakými jsou například osobní vlaky druhé a třetí třídy (druhá třída je přibližně na úrovni naší 3.) až po velmi hezké a moderní, jako jsou vlaky první třídy či rychlíky. Pokud máte rádi adrenalin a přejete si poznat opravdový místní život, zkuste si vyjet autobusem. Doprava tohoto typu je však velmi časově náročná a ještě více nespolehlivá.

Zkušenosti návštěvníků

Kuba je opravdu užasná země. Navštívili jsme ji zatím jednou a bylo to úžasné. Skvělé pláže, úžasné moře.

Copyright © 2014 online-kuba, všechna práva vyhrazena.