Počasí Kuba

Počasí a podnebí na Kubě

Stejně jako celá Karibská oblast, tak i Kuba se nachází v subtropickém pásu, pro který je typické celoroční, velmi příjemné klima, jež je z velké části teplé díky vlivu Golfského proudu a pasátům. Roční období jsou na Kubě prakticky jen dvě, a to suché a deštivé. Suché trvá od května do září, deštivé pak od října do dubna. Ale ani v období dešťů není třeba na Kubu zanevřít, deště jsou zpravidla velmi krátké, prudší přeháňky, po kterých okamžitě vyjde sluníčko. Opravdu vydatné srážky jsou zde jen v říjnu, listopadu a také v dubnu. Kuba nabízí teploty vzduchu celoročně průměrně od 23°C do 27°C, teplota vody je také relativně stabilní, opravdu málokdy klesne pod osvěžujících 23°C.

Kubánské klima je velmi zvláštní, a proto je předmětem zkoumání mnoho meteorologických stanic. Z poznatků vyplývá, že na východě ostrova je tepleji než na západě, což je dáno zejména vlivem oceánu a pasátů. Také úhrn srážek je velmi rozdílný. V období sucha napadne jen 300 – 320 milimetrů srážek, naopak během období dešťů jsou tyto hodnoty téměř trojnásobné – srážkový úhrn dosahuje až jedenácti set milimetrů. V průměru spadne za rok jen něco málo přes 1500milimetrů. V období dešťů je zde i riziko hurikánů, ty postihují výhradně provincii La Habana a Pinar del Río. Hurikány dosahují rychlosti až 220km za hodinu a bývají doprovázeny vydatným deštěm.

Dovolená Varadero je to pravé pro vás. Podívejte se i na recenze hotelů

Pokud se na tomto překrásném ostrově chystáte strávit dovolenou, rozhodně si s sebou neberte oblečení z těžkých tkanin a umělých vláken. Panuje zde opravdu vleká vlhkost, proto je nejlepší si zabalit prodyšné oblečení, a to nejlépe z přírodních materiálů, jakými jsou například bavlna či hedvábí. Dále bychom měli dávat dobrý pozor na to, v čem vyjdeme na ulici. Kubánci jsou jako národ velmi konzervativní a rozhodně by byla velká škoda zkazit si krásné zážitky kvůli příliš krátkým kalhotám nebo hlubokému dekoltu. Na dress code se dbá zejména na veřejných prostranstvích, v kostele a ve státem řízených institucích jako jsou například muzea. Samozřejmostí je naprostý zákaz obnažování se na plážích.

Zkušenosti návštěvníků

Kuba je opravdu užasná země. Navštívili jsme ji zatím jednou a bylo to úžasné. Skvělé pláže, úžasné moře.

Copyright © 2014 online-kuba, všechna práva vyhrazena.